trivialitty weblog

WebExpo 2009 – neděle

Poslední den konference WebExpo je za námi. Přináším poslední shrnutí, nyní i s fotografiemi.

Tentokrát jsem si dostatečně přivstal, takže jsem byl na místě už před devátou hodinou ranní. Počasí se od včerejšího dne mírně zhoršilo od mrholení k mírnému dešti.

Po pár kouscích pečiva a kelímku dobré kávy jsem šel na přednášku Jak z vás lenost může udělat lepšího vývojáře, ve které Christian Heilmann (Osobní stránka) mluvil o efektivních možnostech vytváření webových aplikací („lepší je program/aplikaci/skript udělat jednou a pořádně“). Souhlasím s tím, že většinou je lepší použít již existující řešení (a třeba si ho upravit), než psát znovu svoje vlastní. Ve zbylé části byly představeny některé technologie z Yahoo Development (YQL a YUI).

O novinkách v přístupnosti ve své přednášce WCAG 2.0 – nový pohled na přístupnost přednášel Radek Pavlíček (TyfloCentrum Brno, o.p.s.). Zaujalo mě, že technologie, které byly dříve nepřístupné (např. flash), dneska přístupné jsou a některé dokonce mohou v přístupnosti webu pomoci. Ve druhé části přednášky předváděl Roman Kabelka na svém notebooku jak mohou nevidomí (jako je on) tvořit webové stránky. Touto přednáškou pro mě skončilo letošní WebExpo.

Celkové hodnocení

Konrefence na mě celkově udělala velký dojem. Oceňuji především velmi kvalitní přednášky a přednášející, výborné občerstvení a skvělou společnost. Též mě potěšily elektrické zásuvky v některých přednáškových sálech a připojení k internetu. Nesmím také zapomenout na skvělé večerní párty :-).

Velký dík patří všem organizátorům a dalším lidem, kteří se na přípravě a průběhu konference nějak podíleli.

Další články o WebExpo 2009

Fotogalerie

Přednáška „XML v PHP 5“ Panelová diskuze „Silverlight vs. Flex+Air vs. JavaFX vs. HTML5+JS“ Přednáška „Tajemství v používání a programování Firebugu“ Developer Hall Konec přednášky „Tajemství v používání a programování Firebugu“ Přednáška „Vývoj webových aplikací v prostředí NetBeans“ Community Meeting PHP Konzervační přednáška „Můj život s počítači“ – screenshot ze hry Podraz III Konzervační přednáška „Můj život s počítači“ – Františkův web Konzervační přednáška „Můj život s počítači“ – konec přednášky – end of the talk Přednáška „Co jsem se naučil při rozjezdu vlastního softwarového projektu Balsamiq“ Přednáška „Jak z vás lenost může udělat lepšího vývojáře“ Přednáška „WCAG 2.0 – nový pohled na přístupnost“

Další díly tohoto seriálu o WebExpo 2009

19. října 2009 v 6.16 – Akce – zobrazeno: 24541x – komentáře: 0

Komentáře

Článek zatím nikdo nekomentoval, můžete být první.

Co Vy na to?


(CC) 2008-2024 Ondra „ondrg“ Geršl (v. 0.2.3 – changelog) [poděkování] [licence]

Zapnout CSS — Validovat HTML (W3C) — Validovat CSS

Jste připojeni přes IPv4 :-( Vaše IP adresa je: 44.200.194.255
IP adresa serveru je: 10.10.10.10