trivialitty weblog

WebExpo 2009 – pátek

Zahajovací den druhého ročníku největší české konference o webu WebExpo je za námi. Rád bych se s vámi podělil o zážitky z prvního dne.

Na WebExpo jsme vyrazili jako část skupiny pohybující se kolem serveru signály.cz. Díky zpoždění, které zapříčinila jednak horší sjízdnost dálnice a menší bloudění okolo Prahy, jsme na místo dorazili až před 16 hodinou. Po zaregistrování a menším občerstvení v podobě kávy a koláče jsem se vydal prozkoumat místo dění.

Program

První přednášku, kterou jsem navštívil, byla XML v PHP 5 od Jiřího Koska (http://www.kosek.cz/). Jirka představil možnosti práce s XML daty v PHP nejrůznějších verzí. Řeč byla i kolem podpory znakové sady UTF-8 v PHP. Během přestávky po přednášce probíhala autogramiáda nové knihy PHP a XML, kterou bylo možné zakoupit přímo na místě, navíc se slevou 10%.

Velmi vtipnou a poučnou přednášku Když něco rozeberem, tak leda debuggerem měl Juraj Michálek (SinusGear). Zábavnou formou bylo představeno co to vlastně bug je, jak vzniká, ladění a debuggování programu (lokálně i vzdáleně), a též došlo i na nejrůznější zajímavosti. Přednášející nenechal naši bránici ani chvíli odpočinout :-D.
Z této přednášky si můžete stáhnout materiály (prezentace).

Jedna z nejzajímavějších částí programu přišla až nakonec, a tou byla panelová diskuse s tématem Silverlight vs. Flex+Air vs. JavaFX vs. HTML5+JS moderovaná Jakubem Nešetřilem. Probírala se současná i plánovaná budoucí situace zmíněných webových technologií, přičemž během diskuse zaznělo spoustu vtipných hlášek – „It's evil to hide something.“ „Said by Microsoft.“ (twittoval Ondřej Válka). Zbyl i nějaký čas na dotazy.

Jelikož jsem byl společně se spoustou dalších mezi prvními 100 registrovanými, měl jsem volný vstup na raut, který trval až do nočních hodin. Výběr jídla i pití byl slušný, všeho bylo dostatek (včetně dobrých dezertů :-) ).

Hodnocení

První den na konferenci mě velmi mile překvapil jednak programem a občerstvením, druhak možnostmi potkat se tady s těmi největšími kapacitami (nejen) českého internetu. Jsem velmi zvědavý, co přinese ten zítřejší (vlastně už dnešní :-D).

Poznámka: Fotografie budou, ale pravděpodobně všechny pohromadě až v závěrečném článku. (momentálně u sebe nemám kabel na propojení mobilního telefonu s notebookem)

Další díly tohoto seriálu o WebExpo 2009

17. října 2009 v 0.46 – Akce – zobrazeno: 23412x – komentáře: 2

Komentáře

#1 MzK 18. října 2009 v 15:45:39 řekl(a):

Až na počasí a kafe se letošní webexpo vydařilo. Já jsem spokojen :)

http://mozektevidi.net

#2 ondrg 18. října 2009 v 16:12:06 řekl(a):

MzK: Však se taky nepřednášelo venku, takže žádný problém :-D (možná až na nějaký ty večerní akce). S kávou jsem byl spokojen a koláče byly také výborné ;-).

ondra.gersl@seznam.czhttp://itty.cz/

Co Vy na to?


(CC) 2008-2024 Ondra „ondrg“ Geršl (v. 0.2.3 – changelog) [poděkování] [licence]

Vypnout CSS — Validovat HTML (W3C) — Validovat CSS

Jste připojeni přes IPv4 :-( Vaše IP adresa je: 44.200.194.255
IP adresa serveru je: 10.10.10.10