trivialitty weblog

Zvětšení kapacity VPS pomocí WEDOS disku

Pokud si u WEDOSu pořídíte VPS, dostanete k ní zdarma službu WEDOS disk, která nabízí 10 GB on-line úložiště, které se dá využít pro rozšíření diskové kapacity VPS. V základní variantě VPS, která obsahuje úložiště o velikost 15 GB, budete mít 25 GB, což už za trochu námahy stojí.

Po objednání a zprovoznění VPS stačí jen připojit disk do adresářové struktury. Jedním se způsobu připojení je použití protokolu SMB/CIFS (Samba), který je možné použít v Linuxu i Windows. Podrobný návod naleznete ve znalostní bázi WEDOSu.

WEDOS disk však není možné použít úplně na všechno, dle základních podmínek může být využit pouze pro vlastní potřebu zákazníka, tzn. veřejnou webovou službu si na něm zprovoznit nemůžete, avšak pro ukládání vlastních souborů, např. pomocí služby ownCloud, je ideální.

Rychlost přístupu na WEDOS disk je samozřejmě nižší než když přistupujete k souborům na VPS. Prováděl jsem měření rychlosti kopírováním jednoho i několika souborů, přičemž průměrná rychlost čtení i zápisu se pohybovala kolem 5 MB/s, což není vůbec špatné a pro nenáročné použití zcela dostačující.

Jestli používáte WEDOS disk jako rozšířené úložiště, budu velmi rád, když se o svoje zkušenosti podělíte v komentářích.

4. května 2013 v 14.58 – Software – zobrazeno: 448203x – komentáře: 2

Komentáře

#1 Lukáš Zelenka 31. května 2016 v 17:17:49 řekl(a):

Ahoj, tvůj článek je určitě vhodný pro ukázku že to jde :) .. Já osobně tuto kombinaci také využívám. Disk je vhodný pro OwnCloud jak říkáš, případně jej využívám na logy z apache2 a pak je to vhodné také na zálohování relačních databází. Cronově na to posílám zálohy MySQL serveru a je to ideální, jelikož tyto zálohy pak nezabírají nic na fyzickém úložišti VPS.

lukas.zelenka974@gmail.com

#2 ondrg 31. května 2016 v 21:42:45 řekl(a):

Lukáš Zelenka: Díky za info, jsem rád, že to po 3 letech ještě funguje :-) Ano, logy, zálohy, atd., to je přesně to, k čemu to lze dobře použít.

ondra.gersl@gmail.comhttp://itty.cz

Co Vy na to?


(CC) 2008-2024 Ondra „ondrg“ Geršl (v. 0.2.3 – changelog) [poděkování] [licence]

Zapnout CSS — Validovat HTML (W3C) — Validovat CSS

Jste připojeni přes IPv4 :-( Vaše IP adresa je: 44.200.194.255
IP adresa serveru je: 10.10.10.10