trivialitty weblog

Zend PHP 5.3 certifikace

Před několika dny se mi podařilo úspěšně obstát u zkoušky a získat Zend PHP 5.3 certifikát. Rád bych se s Vámi podělil o to, co Vám příprava na zkoušku může dát, co lze očekávat a z čeho se učit.

Proč certifikát?

Mým důvodem pro absolvování byla nabídka uhrazení certifikátu zaměstnavatelem.

Jak na to

Všechny důležité informace o certifikaci se dozvíte na webových stránkách Zend.com. Ve zkratce: stačí se zaregistrovat, zakoupit certifikát (tohoto času stojí 195 dolarů), počkat na potvrzení a pak už si jen zarezervovat místo a termín zkoušky. U nás je možné dělat zkoušku v Praze nebo v Brně.

Příprava

Dostanete k dispozici základní příručku (PHP 5.3 Study Guide) s podrobnějším popisem zkoušených témat a ukázkovými testovacími otázkami. Určitě neuděláte špatně, pokud prohledáte internet. Já jsem jako hlavní studijní materiál používal manuál a přišlo mi, že to byla ta nejlepší volba. V manuálu je všechno pěkně a jednoduše vysvětlené. Doporučuji si podrobně projít hlavně základní vlastnosti PHP, které je potřeba znát opravdu dobře.

Průběh zkoušky

Součástí zkoušky je 70 náhodných otázek na jejichž vyřešení máte 90 minut. Čas je přiměřený především díky tomu, že hodně otázek se dá zodpovědět velmi rychle (metoda vím/nevím). Během testu si můžete otázky u kterých neznáte odpověď nebo si nejste jistí označovat. Pokud nevíte, určitě tipujte, protože špatné odpovědi nejsou nijak penalizovány. Po projití všech otázek se zobrazí přehled zodpovězených, nezodpovězených a označených otázek s možností opětovného projítí dané skupiny otázek (všech, označených či konkrétních). Pokud máte hotovo, stačí test ukončit a ihned se dozvíte, jestli jste zkoušku udělali nebo ne. Podrobnější výsledky dostanete jen v případě, že test skončí neúspěšně.

Po zkoušce

Základní papír o úspěšném složení zkoušky dostanete ihned, certifikát Vám přijde do 5 týdnů poštou. Vaše jméno se do dvou pracovních dnů objeví v seznamu certifikovaných, tzv. Yellow Pages.

Zhodnocení

Absolvování certifikace určitě stojí za to, pokud chcete získat dobrou znalost jazyka PHP. Nutno však říci, že se nezkouší Vaše znalosti programování v PHP, nýbrž znalost samotného jazyka.

27. června 2013 v 21.58 – Programování – zobrazeno: 452821x – komentáře: 0

Komentáře

Článek zatím nikdo nekomentoval, můžete být první.

Co Vy na to?


(CC) 2008-2024 Ondra „ondrg“ Geršl (v. 0.2.3 – changelog) [poděkování] [licence]

Zapnout CSS — Validovat HTML (W3C) — Validovat CSS

Jste připojeni přes IPv4 :-( Vaše IP adresa je: 44.200.194.255
IP adresa serveru je: 10.10.10.10