trivialitty weblog

Přispějte na Wikipedii!

Určitě jste ji alespoň jednou použili nebo o ní alespoň slyšeli. Nejobsáhlejší svobodná internetová encyklopedie bez reklam, do jejíž tvorby se může jednoduše zapojit každý. A protože všechno něco stojí, i Wikipedie potřebuje čas od času získat peníze na svůj provoz.

Přitom není nutné darovat velké sumy peněz. I stokoruna je dar, který je možné dobře využít. Darovat peníze je možné on-line pomocí platební karty nebo účtu PayPal.

Též jsem na Wikipedii přispěl a přišlo mi e-mailem poděkování, o které bych se s Vámi rád podělil:

Milá/Milý Ondrej,

Děkuji vám za dar Nadaci Wikimedia. Jste skvělý/skvělá!

Je lehké nevšímat si našich pobídek k darování, ale jsem velmi ráda, že jste tak neučinil/a. Díky vám může Wikipedia pokrýt své náklady – lidé jako vy nám darují peníze, takže je stránka nadále zdarma pro kohokoliv na světě.

Lidé mi říkají, že přispívají Wikipedii, protože věří, že to má smysl, a důvěřují jí, protože i když není dokonalá, vědí, že je psaná pro ně. Smyslem Wikipedie není nikomu poskytovat prostor pro reklamu nebo stranit jakékoliv ideologii a ani vás nutit, abyste věřili něčemu, co není pravda. Chceme říkat pravdu, a díky vám můžeme. Díky tomu, že nám přispívate, může být Wikipedia nezávislá a schopná poskytnout vám to, co od ní potřebujete a chcete. Může být přesně taková, jaká by měla být.

Nezapomeňte: váš příspěvek nepokrývá jen náklady, které Wikipedii vznikají vaším vlastním užíváním. Průměrný dárce platí za sebe i za stovky jiných lidí. Váš dar tak umožňuje přístup k článkům pilnému dítěti v Bengalúru, které se samo učí programování, vídeňské hospodyni ve středních letech, u které byla nedávno zjištěna Parkinsonova choroba, spisovateli, který zkoumá Británii 50. let 19. století, či desetiletému školákovi ze San Salvadoru, který právě zjistil, kdo je Carl Sagan.

Jménem těchto lidí a půl miliardy dalších uživatelů Wikipedie a jejích sesterských portálů a projektů, děkuji vám, že jste nás podpořil/a ve snaze zpřístupnit sumu vědomostí celého lidstva všem. Váš dar činí svět lepším místem – děkuji vám.

Většina lidí neví, že je Wikipedia neziskový projekt. Zvažte prosím, zda byste tuto zprávu nepřeposlal/a e-mailem několika vašim přátelům, abyste je inspiroval/a k tomu, aby také přispěli. A jestli máte zájem, zkuste Wikipedii vylepšit. Pokud najdete překlep nebo jinou malou chybu, opravte ji, prosím, a pokud si všimnete, že něco chybí, doplňte to.

Vážím si toho, že nám věříte, a slibuji, že vaše peníze využijeme smysluplně.

Děkuji vám, Sue

Sue Gardner
Výkonná ředitelka,
Nadace Wikimedia

Pokud Wikipedii používáte, přispějte alespoň drobnou částkou. Dáte tak najevo, že Wikipedie Vám za to stojí.

1. listopadu 2013 v 20.36 – Internet – zobrazeno: 442170x – komentáře: 0

Komentáře

Článek zatím nikdo nekomentoval, můžete být první.

Co Vy na to?


(CC) 2008-2024 Ondra „ondrg“ Geršl (v. 0.2.3 – changelog) [poděkování] [licence]

Zapnout CSS — Validovat HTML (W3C) — Validovat CSS

Jste připojeni přes IPv4 :-( Vaše IP adresa je: 44.200.194.255
IP adresa serveru je: 10.10.10.10