trivialitty weblog

Není všechna Opera co se třpytí

Jako dlouholetého uživatele Firefoxu mě vždycky lákalo nejen vyzkoušet, ale i začít více používat z mnoha stran tolik vychvalovanou, i když málo používanou Operu. S odstupem několika měsíců používání zjišťuji, že ne vše je na Opeře tak dobré.

Nebylo těžké převyknout si z Firefoxu na Operu (verze 9.51 pro GNU/Linux). Překvapilo mě rychlé spuštění, téměř bleskové načítání webových stránek, možnost listování zobrazenými stránkami bez opětovného načítání a především nízká náročnost na procesor, hlavně při zobrazování flashových prvků (i když je to pak znatelně vidět na kvalitě přehrávání). Zanedlouho ve spouštěcím panelu aplikací vystřídalo ikonu ohnivé lišky velké červené O.

Ovšem ne všechno je stále tak skvělé. Velké problémy občas činí především flash, kvůli kterému Opera někdy spadne nebo se zacyklí. Menším problémem je pak procházení historií pomocí kolečka myši (nepřišel jsem na to jak to přenastavit), výjimečné samovolné přehození záložek (nebo že by to bylo myší?) a neúplné zobrazování diakritiky v českém překladu. Co se pak už Opery příliš netýká je špatné zobrazování některých webových stránek.

Pravdou je, že zpět k Firefoxu už se mi vracet moc nechce, už jen kvůli tomu, že jsem si zase zvykl na něco jiného (lepšího?). Tím nechci říci, že jsem Firefox zavrhl. Stále ho používám při ladění webů (především kvůli rozšíření Web Developer Toolbar), jako jsem tak kdysi používal Operu.

Další informace:

11. srpna 2008 v 15.43 – Software – zobrazeno: 25923x – komentáře: 4

Komentáře

#1 Homer 18. srpna 2008 v 12:44:57 řekl(a):

Operu mám rád především kvůli její rychlosti, je to můj výchozí prohlížeč. Na FF se mi zase líbí možnost poměrně důkladného uživatelského přizpůsobení. Bohužel v práci můsím používat IE. Náš admin se asi bojí jiných browserů.

tackle@inmail.czhttp://splavek.blogspot.com

#2 Radek Matěj 20. srpna 2008 v 12:03:09 řekl(a):

Pro ladění webů doporučuji rozšíření Firefoxu Firebug. Je podstatně lepší než všechny možné developer toolbary a mimo jiné důvod, proč jsem nepřešel na Operu.

http://nikdo.cz

#3 kroko.cz 26. srpna 2008 v 17:59:09 řekl(a):

ten problem se zozbrazovanim znaku v ceskem prekladu opery pod linuxem se da lehce vyrezit viz navod ve wikipedii na www.ubuntu.cz

kroko.cz@kroko.czhttp://www.kroko.cz/

#4 ondrg 26. srpna 2008 v 19:17:04 řekl(a):

#3 Aha, super, díky :-) Příště zagooglím :-)

ondra.gersl@seznam.czhttp://itty.cz/

Co Vy na to?


(CC) 2008-2024 Ondra „ondrg“ Geršl (v. 0.2.3 – changelog) [poděkování] [licence]

Vypnout CSS — Validovat HTML (W3C) — Validovat CSS

Jste připojeni přes IPv4 :-( Vaše IP adresa je: 44.200.194.255
IP adresa serveru je: 10.10.10.10