trivialitty weblog

Join ESET – programátorská soutěž

Před nějakou dobou vyhlásila společnost ESET (tvůrce populárního antiviru NOD32) soutěž pro analytiky počítačových infiltrací a vývojáře, ve které můžete vyhrát tablet a zároveň možnost získat pracovní pozici ve firmě. Pokud rádi řešíte zajímavé programátorské úlohy, je tento článek právě pro Vás.

Více informací se dozvíte na oficiálních stránkách (slovensky, english, polski). Účast se určitě vyplatí, protože i když nevyhrajete, získáte zajímavou zkušenost a také tričko, pokud se pro ně do ESETu vypravíte :-). Rozhodně neváhejte dlouho, protože soutěž končí 31. srpna, takže už moc času nezbývá.

Mám rád programátorské soutěže. Nutí mě se nad danou programátorskou úlohou zamýšlet do hloubky, zkoušet a učit se nové způsoby, snažit se vymyslet co nejlepší algoritmus. A také zjistit, ve kterých částech mám mezery a v čem jsou jiní lepší. Odměna ve formě výhry (či trička :-) ) je spíše třešničkou na dortu.

O této soutěži jsem se dozvěděl z reklamy. Úkoly jsou rozdělené do dvou skupin podle zaměření: Analytik infiltrací (pouze 1 úloha) a Programátor (7 úkolů). Jelikož nemám zkušenosti s programováním pod Windows, vynechal jsem rovnou část úloh, která se tímto tématem zabývá. Zaujal mě úkol s převodem čísla, který se snažím vyřešit. Prvně jsem si myslel, jak bude úloha jednoduchá, ale postupně mi začalo docházet, že to zase taková sranda nebude. Je to znát i podle výsledků těch, kteří už své řešení odevzdali – zatím se nikomu nepodařilo překonat referenční implementaci algoritmu. A ani já nemyslím, že by se mi to mohlo povést :-). Po termínu odevzdání hodlám svoje řešení zveřejnit na serveru GitHub (ať už funkční nebo ne).

Dost už bylo řečí, jde se programovat :-D. Pokud také řešíte nějakou programátorskou úlohu (nemusí to být žádná z těchto), budu rád, když se o své poznatky podělíte v komentářích.

Happy hacking!

13. srpna 2011 v 18.53 – Aktuálně – zobrazeno: 444663x – komentáře: 3

Komentáře

#1 zdenda 18. srpna 2011 v 21:08:36 řekl(a):

Počítá sa jako programátorská úloha předělávání CSS šablony na blogu?:) A co sa týče převodů soustav, to stejně raz vyřeší nejaký geniální matematik, věř tom:)

ptackovazde@gmail.com

#2 ondrg 18. srpna 2011 v 21:13:34 řekl(a):

zdenda: Bohužel nepočítá, ESET potřebuje lidi, kteří umí některý z nízkoúrovňových jazyků a vyznají se v operačních systémech.

Řešení je tady a není to v převodech, ale v základních matematických operacích (sčítání, odčítání, násobení dělení celočíselných nezáporných čísel) ;-).

ondra.gersl@seznam.czhttp://itty.cz/

Co Vy na to?


(CC) 2008-2024 Ondra „ondrg“ Geršl (v. 0.2.3 – changelog) [poděkování] [licence]

Zapnout CSS — Validovat HTML (W3C) — Validovat CSS

Jste připojeni přes IPv4 :-( Vaše IP adresa je: 44.200.194.255
IP adresa serveru je: 10.10.10.10